Typy muzyki elektronicznej

Jaki typ muzyki elektronicznej najbardziej przypadł do gustu biznesmenom?

Techno

W połowie lat osiemdziesiątych Detroit borykało się z bezprecedensową recesją gospodarczą. W tym czasie miasto stało się „przestępczą stolicą Stanów Zjednoczonych”, a wskaźniki przestępczości i biednej populacji stale rosły. Duża liczba ludzi z klasy średniej opuściła Detroit, a pierwotny raj stopniowo się rozpadł. Techno pochodzi właśnie z tak odludnego środowiska, a ten rodzaj muzyki  jest jak akustyczny akompaniament przyszłości, być może jaśniejszej. Ludzie, którzy potrafią wybić się z każdej recesji, potrafiący zaczynać od nowa, zdecydowani i nieoglądający się wstecz – ten typ biznesmena wybierze techno klasykę.

New Age

Powolna muzyka taneczna, ale z wyraźnym rytmem perkusji , narodziła się w latach 70 tych. Ze względu na swoje bogactwo i różnorodność jest inna niż jakakolwiek wcześniejsza . Symbolizuje zmianę czasów i interpretuje duchowe konotacje. Rzadko ma mocny rytm. Większość  utworów ma piękną melodię, która jest miękka i przyjemna dla ucha. Jest ulubioną muzyką, tego typu przedsiębiorcy, który pragnie odpocząć, uwolnić umysł, poszukuje nowych dróg działania.

Rave

Znany również jako rave party i the wild party, to całonocna impreza taneczna. Podobnie jak ceremonie religijne, rave ma również swoją duchową propozycję: PLUR. Tak zwany PLUR to wielki skrót słów: pokój (peace), miłość (love), jedność (unity) i szacunek (respect), a jej duch jest podobny do atmosfery zlotów hipisów z lat 60. Pierwotnym zamiarem imprezy rave było dążenie do świata przyjaźni, bez dyskryminacji i walki. Niezależnie od tego, czy są to ceremonie magiczne, hipisi czy imprezy rave, narkotyki psychodeliczne niestety mają tam swoje miejsce. Ten rodzaj muzyki to odskocznia na całe weekendy ludzi związanych z wielkimi korporacjami. Na imprezę z muzyką rave wybierze się ten kto chce zresetować swój umysł, by od poniedziałku móc znów wejść pełną parą w wir pracy.