Forum Electro Clash

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

10 sposobów, aby Twój mały salon wyglądał na duży

Salon to najbardziej zajęty obszar w naszych domach. Rzadko kiedy widzimy nasz salon bez ruchu człowieka. To miejsce, w którym zabawiasz gości i bliskich, a także będzie centralnym punktem przyciągania Twoich gości. Ale jeśli Twój salon jest mniejszy, Twoi goście mogą czuć się w nim o jeden za dużo. Można to naprawić, używając odpowiednich kolorów farb do małych pomieszczeń i pomysłów na wystrój wnętrz dla małej przestrzeni, które sprawią, że Twój mały salon będzie wyglądał na duży.

Pozwól na światło słoneczne
Wpuszczenie naturalnego światła do salonu powiększa przestrzeń i daje złudzenie, że pomieszczenie jest przestronne. Korzystanie z lustra w małym salonie odbija naturalne światło słoneczne i tworzy wizualną głębię w salonie.

Wbudowane meble i półki
Salon jest najczęściej używanym miejscem w domu. Tak więc półki i meble są niezbędne w salonie. Ale te meble i półki blokują przestrzeń i nadają Twojemu salonowi ograniczony wygląd. Jednak zastosowanie wbudowanych mebli i półek bez blokowania przestrzeni nada Twojemu salonowi większy wygląd.

Jaśniejsze kolory
Wybór jaśniejszych odcieni kolorów do małego salonu sprawia, że jest on większy niż jest. Te jaśniejsze kolory mogą również odzwierciedlać akcentujące oświetlenie w Twoim pokoju. Te kolory mają tendencję do oszukiwania oczu, tworząc złudzenie optyczne i sprawiają, że wyglądają na przestronne niż w rzeczywistości. Jasne kolory to najlepsze kolory farb do małych pomieszczeń.

Korzystanie ze ścian akcentujących
Ściana akcentująca w Twoim salonie to pierwsza rzecz, która przyciąga Twoją uwagę. Te ściany przełamują monotonię Twojego pokoju i wygląda to zupełnie inaczej niż reszta salonu. Zwłaszcza użycie ściany końcowej jako ściany akcentującej i pomalowanie jej na ciemne kolory to sprytny pomysł na mały salon.

I zapomniałeś o pewnych rzeczach:

  1. Oświetlenie i lampy. Postaw na żyrandole.

https://lumigo.pl/rodzaj/zyrandole/

A druga to:

2.

Malowanie hacków
Niektóre sztuczki malarskie w Twoim salonie mogą sprawić, że będzie wyglądał na większy. Paski pomalowane pionowo lub poziomo tworzą złudzenie optyczne. Pionowe paski sprawiają, że sufit jest wyższy, a poziome paski sprawiają, że oko przechodzi w poziomie i wizualnie poszerza mały pokój. Malowanie listew i listew ściennych na jaśniejszy kolor niż ściany to pomysł na wystrój wnętrz dla małej przestrzeni, który sprawia, że ściana wygląda głębiej w środku i pokazuje pomieszczenie większe niż w rzeczywistości.

Zasłony
Zasłony to jeden z kluczowych czynników wpływających na wygląd Twojego salonu. Lekkie zasłony są zawsze zalecane do małych pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ nie blokują ani nie pochłaniają naturalnego światła słonecznego. Innym sprytnym pomysłem na aranżację wnętrz w małych salonach jest zastosowanie zasłon w tym samym kolorze. Monochromatyczne zasłony nie ingerują w to miejsce i wtapiają się w ściany.

Wysoki sufit
Wysokie sufity w salonie to spora ilość niewykorzystanej przestrzeni. Ta przestrzeń sprawi, że Twój salon poczuje się duży i luksusowy.

Minimalistyczny i sprytny wystrój
Nie każdy cal Twojego salonu musi być wypełniony. Minimalistyczny wystrój w małym salonie zapewni więcej miejsca na spacery i sprawi, że pokój będzie wyglądał na większy. Wysokie stojaki na dekory i meble sprawią, że Twoja podłoga będzie widoczna, a nawet to zwiększy wygląd Twojego salonu.

Utwórz punkt kontaktowy
Stworzenie centralnego punktu na środku Twojego salonu ukaże przestrzeń znacznie większą. Telewizor na środku prostej i pustej ściany sprawiłby, że pokój wyglądałby na większy. Telewizor przyciąga uwagę, a otaczająca go pusta przestrzeń nada mu przestrzenny wygląd.

Używanie właściwych dywanów
Prawidłowo zastosowane dywaniki w małym salonie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Użycie jednego dużego dywanu sprawia, że pokój wygląda na większy, zamiast umieszczania kilku małych dywanów. Umieść duży dywan w równych odstępach od ścian ze wszystkich stron, aby stworzyć wizualną iluzję. Teraz przedstaw nam swoje pomysły, jak sprawić, by Twój mały salon wyglądał na duży.

 

Mówisz i masz 🙂

Pozdro ziom.